CZ

EN

Grafiky jsem začal dělat proto, že mě jako skladatele zajímal tvůrčí proces výtvarné tvorby. Spojení dvou uměleckých světů – výtvarného jako statického (byť vyjadřujícího jakkoliv velkou dynamiku) a hudebního dynamického (byť vyjadřujícího jakkoliv statický klid) se nakonec ukazuje jako velmi nosné pro mou další tvorbu obecně. Hudba a výtvarné umění se začaly vzájemně doplňovat, k některým obrazům vznikaly hudební kompozice jimi inspirované.

V obou uměleckých směrech je pro mne důležitá krása, ne konstrukce, vyjádření energie a citu, namísto myšlenkových zdůvodňování. Tomu říkám „absolutní poezie”. Umění považuji za gnostický dar, který je cestou nejen tvůrce, ale může být i cestou posluchače, diváka.

Výstavy

Jindřichův Hradec, Antakarana Ostrava, Galerie Mázhaus Pardubice, Zámek Nasavrky, Hradec Králové, Třeboň, Hlinsko, Uherské Hradiště

Grafiky jsou v rozměru 80x80 cm (výjimečně 50x50 cm). Rámovány jsou černým nebo matným hliníkovým rámem. Realizovány jsou autorským tiskem. Máte-li zájem o koupi grafiky, kontaktujte mne prosím.

kontakt:

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.